Nowa firma - gieldy-papierow-wartosciowych

Giełdy papierów wartościowych

nowa-firma.com.pl


Świat giełd się rozpędza
Jak długo trzymasz swoje akcje? Jeszcze do lat siedemdziesiątych papiery wartościowe potrafiły przeleżeć w portfelach inwestorów siedem lat. Obecnie to niecałe siedem miesięcy!
W dodatku nie ma technologicznych barier by szybkość obrotu na giełdach nie weszła w świat nano czy piko sekund. Czy jednak w dzisiejszych czasach nie potrzebujemy raczej chwili do zastanowienia się zamiast klikać w panice na kolejne wiadomości dochodzące do nas z Japonii?

Gdzie dojedzie ta japońska kolejka górska
Najpierw krach na giełdzie w okolicach 20% spadków teraz lekkie odbicie.
Czy to tylko efekt pompowania miliardów przez japoński bank Centralny?

Czy zarobimy na zmianie OFE?
Minister Rostowski wyraził swoje przekonanie, że zmiany w OFE nastąpią w maju. Jak my, indywidualni inwestorzy się sprawdzimy gdy zabraknie na giełdzie pieniędzy z emerytur?

Języczek u wagi
Kiedy jedna rzecz rośnie druga musi spadać? W USA chyba będziemy mieli potwierdzenie tej tezy. Pomimo wzrostu cen ropy i żywności wygląda na to, że inflacja bynajmniej nie ma zamiaru wzrosnąć.

Perpetuum mobile inflancji - surowce
Jak łatwo napędzić inflację?
Od 2009 roku widoczny jest wyraźny kierunek wzrostowy na rynku surowcowym. Niby to dobrze, bo spółki związane z wydobywaniem i przetwarzaniem surowców notują wzrost wartości swoich walorów na giełdach światowych. Ale większe ceny surowców od razu przekładają się na wzrost kosztów jakie należy ponieść po stronie produkcji. Zaś najpopularniejszym sposobem utrzymania swoich zysków jest przeniesienie tych kosztów na stronę konsumentów.